Održan 8. sastanak Stručnog tima na projektu „Prilagodba povrtnih kultura novim agrometeorološkim uvjetima u Slavoniji“

Dana 21.04.2021. sa početkom u 12:00 sati održan je 8. sastanak Stručnog tima u okviru provedbe projekta „Prilagodba povrtnih kultura novim agrometeorološkim uvjetima u Slavoniji“ (kodni broj: KK.05.1.1.02.0004). Sastanak je održan online putem temeljem Zoom platforme. Na sastanku su prisustvovali članovi stručnog i projektnog tima, odnosno predstavnici nositelja projekta sa Sveučilišta u Slavonskom Brodu te predstavnici partnerskih institucija sa Instituta Ruđer Bošković i Instituta za fiziku iz Zagreba. Tijekom sastanka članovi stručnog tima prezentirali su dosad ostvarene rezultate i zapažanja u sklopu istraživačkih pokusa koji su u tijeku, a ujedno je provedena i rasprava između prisutnih članova stručnog i projektnog tima u vezi tretiranja biljaka vodom i mogućnostima modifikacija pojedinih metoda pokusa u sljedećoj vegetacijskoj sezoni koje bi omogućile poboljšanje prilagodbe biljaka na klimatske promjene. Planirana stručna usavršavanja odgođena su do daljnjega, do poboljšanja epidemiološke situacije. Za obavijest: Nikolina Brnić, dipl.oec. Koordinator/istraživač na projektu.